Close nav
close
Kayserinin 6 ilçesinde

Kayserinin 6 ilçesinde

Kayseri'nin 6 ilçesinde millet bahçesi hayata geçiriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından şehirlere nitelikli sosyal alanların kazandırılması adına hayata geçirilen millet bahçesi projeleri, Türkiye'nin tüm şehirlerinde sürüyor. Milet bahçesi çalışmaları, TOKİ ve belediyeler aracılığıyla yürütülüyor.

İlçelerin emlak piyasasını da etkileyen millet bahçeleri, sosyal donatıları ve yeşil alan miktarıyla nitelikli sosyal yaşam alanları sunuyor. Kayseri'de de millet bahçesi çalışmaları sürdürülüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından aktarılan bilgiye göre, şehrin Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza ilçelerinde millet bahçesi çalışmaları yürütülecek.

PROJE HAZIRLIKLARI BAŞLIYOR

Çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehirler için önceliklerden birisinin de yeşil alan olduğunu ve bu nedenle millet bahçelerinin vatandaşın hizmetine sunulmasını önemsediklerini ifade etti.

Melikgazi ilçesinde projelendirilen millet bahçesinde çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Büyükkılıç; Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza ilçelerinde millet bahçeleri yapılmasına yönelik proje hazırlandığını ve çalışmaların bu yıl başlatılacağını dile getirdi.

"HER İLÇEYE MİLLET BAHÇESİ YAPMA KARARI ALDIK"

Çalışmalarının odağında insan olduğunu belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının yanına biz insanı yaşat ki şehir yaşasın diyoruz ve insanın sağlıklı, huzurlu, uzun ömürlü olması için şehir içerisinde gerekli yeşil alan gayretlerimizi, çalışmalarımızı millet bahçeleri ile taçlandırıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda yurt genelinde yapılması planlanan millet bahçeleri bizlerin hem olmazsa olmazımız hem de önceliğimizdir" ifadelerini kullandı.

Şehir merkezlerinin yanı sıra tüm ilçelerde millet bahçesi hayata geçireceklerinden bahseden Başkan Büyükkılıç, "Aynı imkânlardan, aynı güzellikten faydalandırmak için her ilçemize de millet bahçesi yapılmasını kararlaştırdık. Bu anlamda 2021 yılında inşallah Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza olmak üzere 6 ilçemize millet bahçesini yapmaya başlayacağız. Her ilçeye millet bahçesi hedefimizi de inşallah ilerleyen süreçte tamamlayacağız" şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler:Kayserinin6ilçesinde